Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. november 2016

Štát preberie zodpovednosť za sanáciu šiestich nebezpečných skládok

Štát preberie zodpovednosť za šesť nebezpečných skládok, ktoré sú environmentálnou záťažou.

Vláda ich na dnešnom zasadnutí zverí ministerstvu životného prostredia a ministerstvu obrany. Tie zabezpečia ich odstránenie za pomoci európskych fondov.

Envirorezort sa má stať zodpovedným za sanáciu bývalej skládky priemyselných odpadov Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni. Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) deklaroval, že riešenie tohto problému je jeho prioritou.

Vinníka skládky sa nepodarilo zistiť ani v prípade skládky v Ružinove – Čierny les, skládky galvanických kalov v Myjave - Holičov vrch a skládky v Komárne – Harčáš. Ministerstvo obrany sa stane zodpovedným za sanáciu environmentálnej záťaže v kasárňach v Martine a leteckých kasárňach v Sliači.

Ministri posúdia už piaty ucelený dokument pre oblasť prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti na nasledujúce obdobie, ktorý vypracovalo ministerstvo vnútra. Zmyslom stratégie je pokračovať v rozvíjaní a zdokonalení systému prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti.

Bude východiskom pre preventívne programy a projekty na národnej, regionálnej a miestnej úrovni. Reaguje tiež na odporúčania medzinárodných inštitúcií pôsobiacich v tejto oblasti.

Inzercia

Odporúčame