Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. november 2016, 13:05

Rusku po víťazstve Trumpa stúpnu náklady na pôžičky, tvrdí Oreškin

Rusko si bude po víťazstve Donalda Trumpa v amerických prezidentských voľbách požičiavať peniaze drahšie, a to ako doma, tak na trhoch v zahraničí. Vyhlásil to dnes štátny tajomník ruského ministerstva financií Maxim Oreškin. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa Oreškina Moskva bude musieť starostlivo monitorovať dôsledky amerických volieb, v ktorých zvíťazil republikán Trump.
      

Oreškin na ekonomickej konferencii pripomenul, že výsledky prezidentských volieb v USA mali veľký vplyv na finančné trhy. Výnosy z amerických dlhopisov totiž vzrástli, čo podľa neho ovplyvní aj náklady Ruska na obsluhu jeho dlhu.
      

"To ovplyvní nielen naše náklady na pôžičky na zahraničných trhoch, ale aj na domácom trhu," upozornil Oreškin.
      

Skonštatoval tiež, že Rusko malo šťastie, lebo sa mu podarilo predať dlhopisy denominované v eurách začiatkom roka, keď boli výnosy nižšie. Priaznivé obdobie na umiestnenie eurobondov na trh je už podľa neho preč. Teraz budú trhy pristupovať k dlhopisom veľmi opatrne, dodal.
      

Ruské ministerstvo financií začiatkom novembra uviedlo, že zvažuje výmenu dlhopisov v eurách, ktorým na budúci rok vyprší splatnosť, za nové dlhopisy, aby získalo odklad a posunulo ich vyrovnanie na neskôr. Okrem toho si vláda v Moskve plánuje požičať peniaze na domácom trhu na zaplátanie dier v rozpočte.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou zostáva Rádio Expres, ktoré podľa prieskumu počúva 34,5 percenta ľudí. Na druhom mieste je Rádio Slovensko s výsledkom 23,7 percenta, tretie miesto obsadilo Fun rádio s 23,2 percenta. (tasr)

pred 2 hodinami

Kardinál Dominik Duka v liste prezidentovi Milošovi Zemanovi dáva najavo, že verí informáciám českých tajných služieb o útoku ruskej vojenskej tajnej služby vo Vrběticiach. Píše mu, že ak nebudú hovoriť jednotným hlasom, musia počítať s tým, že zostanú opustení. Ak chce byť Česká republika slobodným štátom, musí byť podľa Duku hrdá, aby dokázala chrániť svoju suverenitu. (idnes.cz)

pred 3 hodinami

NHL chce umožniť hokejistom, aby mohli štartovať na ZOH 2022 v Pekingu. Liga chce urgentne urobiť definitívne rozhodnutie, pretože musí zostaviť kalendár na budúcu sezónu a zároveň musí vedieť, či má do neho zahrnúť termín ZOH. NHL informovala, že zostavuje zoznam pravidiel, po splnení ktorých bude pripravená pustiť hráčov do Pekingu. ZOH sa budú konať od 4. do 20. februára 2022. (tasr)