Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. november 2016

Sociálna pracovníčka dostala v kauze utýraného dievčaťa podmienku

Sociálna pracovníčka Mária H., ktorá je obžalovaná zo zanedbania si povinností v súvislosti s utýraním päťročnej Lucky Luknárovej, by mala ísť do väzenia na 16 mesiacov.

"Okresný súd Bratislava II odsúdil dnes M. H. na 16 mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní dvoch rokov. Zároveň súd uložil trest zákazu činnosti vykonávať funkciu sociálnej pracovníčky v oblasti verejnej správy na úseku ochrany detí a maloletých na dobu tri roky," povedal dnes pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Obžalovaná si rozsudok nevypočula, keďže po záverečných rečiach opustila súdnu sieň. Rozsudok nie je právoplatný, keďže obhajca sa po rozsudku odvolal. Prokurátor si na podanie odvolania ponechal čas. O odvolaniach bude rozhodovať odvolací Krajský súd v Bratislave.

Súd pôvodne odsúdil trestným rozkazom úradníčku Máriu H. na dva roky s podmienečným odkladom na päť rokov. Zároveň jej uložil zákaz výkonu povolania na rovnako dlhý čas. Mária H. podala proti trestnému rozkazu odpor, súd preto vytýčil hlavné pojednávanie. Za nedbanlivostný prečin marenia úlohy verejným činiteľom jej hrozí väzenie na jeden až päť rokov.

Juraja a Alexandru Hrotákovcov súd v marci minulého roka právoplatne odsúdil za to, že na smrť utýrali maloletú Lucku Luknárovú. Juraj Hroták si odsedí za mrežami 18,5 roka, matka Lucky 14 rokov.

Inzercia

Odporúčame