Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. novembec 2016

Turecko: Útok na vládnu budovu na juhovýchode krajiny zranil troch ľudí

Kurdskí povstalci zaútočili dnes raketometmi na vládnu budovu na juhovýchode Turecka a zranili troch ľudí vrátane šéfa okresnej správy. Informovala o tom turecká štátna tlačová agentúra Anadolu.

Povstalci zo zakázanej Kurdskej strany pracujúcich (PKK) zaútočili v meste Derik na úrad šéfa okresnej správy Fatiha Safitürka, ktorý podľa televízie Haber Türk utrpel menšie zranenia.
      

Krehký mierový proces medzi štátom a PKK stroskotal vlani, čo viedlo k obnoveniu násilia v prevažne kurdskej juhovýchodnej oblasti Turecka. Odvtedy už bolo zabitých najmenej 700 príslušníkov štátnych bezpečnostných síl a takisto tisíce kurdských militantov.
      

Turecko zažíva posledných 18 mesiacov vlnu krvavých bombových útokov, ktoré podniká PKK alebo extrémisti z organizácie Islamský štát (IS).

Inzercia

Odporúčame

Daňová kobra odhalila dva prípady podvodov spolu za 58 miliónov eur

Daňová kobra odhalila dva prípady podvodov spolu za 58 miliónov eur

Fiktívne obchodovanie s betonárskou oceľou a hydinovým mäsom odhalila v poslednom období daňová kobra. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave o tom informovali policajný prezident Tibor Gašpar a šéf finančnej správy František Imrecze. Zatiaľ čo v prvom prípade sa odhaduje celková škoda z daňových podvodov na 15 miliónov eur, v druhom ide až o 43 miliónov eur. Obvinené sú desiatky osôb.