Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. november 2016

Credit Suisse očakáva vo Švajčiarsku ďalšiu konsolidáciu vo finančnom sektore

Veľký počet klientov v minulých rokoch lákalo švajčiarske bankové tajomstvo. Celosvetový boj proti daňovým únikom aj silnejšie regulačné opatrenia však ich situáciu zhoršili.

Banka Credit Suisse predpokladá v budúcom roku vo švajčiarskom finančnom sektore ďalšiu konsolidáciu. Týka sa to najmä menších bánk, ktoré musia riešiť zvyšujúce sa náklady. Informovala o tom agentúra Reuters.

Menšie privátne banky vo Švajčiarsku v minulých rokoch profitovali z prílevu veľkého počtu klientov, ktorých lákalo švajčiarske bankové tajomstvo. Celosvetový boj proti daňovým únikom, ako aj silnejšie regulačné opatrenia však ich situáciu zhoršili.

"Očakávame, že vo finančnom sektore dôjde na budúci rok k výraznejšej konsolidácii, najmä v retailovom bankovníctve a v oblasti správy majetku," povedal Marco Illy, šéf investičného bankovníctva pre švajčiarsky trh v Credit Suisse.

"Fixné náklady stále rastú," uviedol Illy s tým, že je to výzva najmä pre spoločnosti s aktívami v hodnote do 20 miliárd švajčiarskych frankov (18,56 miliardy eur). Podľa poradenskej spoločnosti PricewaterhouseCoopers môže počet privátnych bánk vo Švajčiarsku v nasledujúcich troch až piatich rokoch klesnúť na menej než 100. Na porovnanie, vlani ich bolo v krajine 136.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.