Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. november 2016

Rada pre vysielanie a retransmisiu má novú predsedníčku

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) si zvolila nového predsedu a podpredsedu.

Šéfkou sa stala doterajšia podpredsedníčka Rady Marta Danielová. Vo funkcii nahradí odchádzajúceho predsedu Miloša Mistríka. Podpredsednícke kreslo po Danielovej preberie člen Rady Ľubomír Kmec. Informovala o tom dnes hovorkyňa RVR Lucia Jelčová.

"Plánujem nadviazať na dobré tradície v činnosti Rady a budem sa snažiť, aby Rada bola aj naďalej rešpektovaným orgánom, ktorý dôsledne dbá na dodržiavanie príslušných zákonov," povedala novozvolená predsedníčka. Dlhoročná novinárka a niekdajšia podpredsedníčka Rady STV je členkou Rady pre vysielanie a retransmisiu od decembra 2012. V januári 2015 bola zvolená za podpredsedníčku.

Mistrík bol predsedom Rady dvakrát. "Bol som predsedom osem rokov a vždy som sa pokúšal spolu s kolegami dosiahnuť nezávislé a objektívne rozhodovanie, založené na odbornom posudzovaní vecí. Teraz prichádza čas, aby som sa opäť naplno mohol venovať vedeckej a pedagogickej činnosti v Ústave divadelnej a filmovej vedy SAV a na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. Okrem toho mám rozbehnuté ďalšie spolupráce, napríklad s parížskou Sorbonnou," uviedol.

Šesťročné funkčné obdobie člena Rady, na ktoré je Miloš Mistrík zvolený, uplynie vo februári 2017. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.