Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. november 2016

Kažimír: Dohodli sme sa na kritériách zoznamu daňových rajov

Únijní ministri sa dohodli na kritériách a procese, akým Únia zostaví zoznam daňových rajov.

O dosiahnutí zhody dnes na sociálnej sieti Twitter informoval predseda Rady EÚ pre hospodárske a finančné záležitosti, slovenský minister financií Peter Kažimír (Smer-SD).

Na dnešnom zasadnutí Rady v Bruseli ministri EÚ schválili len kritériá, zoznam štátov a aktérov nespolupracujúcich v daňovej oblasti zostavia v spolupráci s európskymi inštitúciami do konca roka 2017. 

Kažimír pred zasadnutím ministrov informoval, že cieľom zoznamu nie je trestať, ale motivovať k zmene správania. Slovenský minister spresnil, že prítomnosť na zozname problémových jurisdikcií v daňovej oblasti takýto aktér pocíti finančne a uškodí to aj jeho reputácii.

Inzercia

Odporúčame

Džihádistu z IS odsúdili v Nemecku na 8,5 roka

Džihádistu z IS odsúdili v Nemecku na 8,5 roka

Tridsaťročného nemeckého občana poslal dnes Vrchný krajinský súd vo Frankfurte nad Mohanom na 8,5 roka za mreže za členstvo v teroristickej organizácii Islamský štát, vojnové zločiny v Sýrii a porušenie platných nemeckých zákonov v oblasti ozbrojovania sa.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.