Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. november 2016

Zeman vyzval Hermana na odchod z vlády

Minister Herman v reakcii uviedol, že prezident má právo vysloviť svoj vlastný názor.

Český minister kultúry Daniel Herman by mal podľa prezidenta Miloša Zemana odísť z vlády. V súvislosti s kauzou okolo neudelenia vyznamenania ministrovmu strýkovi Jiřímu Bradymu a stretnutím ministra s dalajlámom to Zeman vyhlásil v rozhovore pre Parlamentné listy. 

Minister Herman v reakcii na toto vyhlásenie uviedol, že prezident má právo vysloviť svoj vlastný názor, napísal v tejto súvislosti spravodajský server Novinky.cz.

"Myslím si, že by mal odísť z vlády," povedal Zeman na adresu ministra a dodal: "Avšak si nemyslím, že tak urobí, aj keď poškodil záujmy svojho štátu a konal proti uzneseniu svojej vlády, pretože jeho túžba byť aj naďalej ministrom kultúry bude silnejšia, než čokoľvek iné." 

Česká hlava štátu dodala, že "nevylučuje" rozhovor na tému odchodu Hermana z vlády s premiérom Bohuslavom Sobotkom. Štátnici budú rokovať v utorok v Lánoch.

Minister Herman na vyjadrenie českého prezidenta reagoval pre Novinky slovami, že "pán prezident má právo vysloviť svoj názor. A ja mu ďakujem, že svojimi výrokmi a postojmi len potvrdzuje pravdivosť mojich slov".

Vedenie vládnych ľudovcov z KDU-ČSL uviedlo, že svojich ministrov vo vláde meniť nebude.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.