Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. november 2016

Fico nesúhlasí s privatizáciou bratislavského letiska

Reagoval tak na vyjadrenie ministerstva dopravy, ktoré uviedlo, že sa nebráni príchodu strategického partnera na bratislavské letisko.

Vláda, ktorej predsedom je Robert Fico (Smer-SD), nebude nikdy súhlasiť s privatizáciou bratislavského letiska. Premiér to včera vyhlásil po rokovaní predsedníckeho tria na Malte.

Reagoval tak na vyjadrenie ministerstva dopravy, ktoré uviedlo, že sa nebráni príchodu strategického partnera na bratislavské letisko. Podľa ministerstva je totiž cieľom rezortu nájsť čo najlepšie riešenie pre rozvoj tohto najväčšieho letiska v krajine a zároveň aj riešenie najvýhodnejšie pre štát s ohľadom na efektívnosť a ekonomický prínos.

"Viete, že keď sme nastúpili v roku 2006 prvýkrát do vlády, jedno z našich prvých rozhodnutí bolo zastavenie pripravenej privatizácie bratislavského letiska. Nezastavovali sme privatizáciu preto, aby sme teraz s tým súhlasili. Pokiaľ ide o iné formy spolupráce, ja to teraz neviem vylúčiť, ale ak sa pýtate priamo na privatizáciu, odpovedám, že nie," zdôraznil Fico.

O konkrétnych možnostiach spolupráce zatiaľ nechcel špekulovať, avšak podľa jeho slov ho najviac zaujíma otázka privatizácie. "Hovorím veľmi jasne, pokiaľ budem predsedom vlády, nikdy nebudem súhlasiť s privatizáciou letiska, pretože to je strategický majetok a štáty by si strategické majetky mali nechať vo svojom vlastníctve," uzavrel predseda vlády SR. 

Inzercia

Odporúčame