Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. novembec 2016

Dobrovoľníci počas Godzone tour zveľadia Poprad

Viac ako 300 dobrovoľníkov z celého Slovenska a ďalších zhruba 100 miestnych mladých ľudí z okolia Popradu sa zapojilo do prípravy turné Nový level.

Slovenský evanjelizačný projekt Godzone sa 14. novembra uskutoční v Poprade. V týchto dňoch finišujú organizátori s prípravou dobrovoľníkov, ktorí budú okrem prác na samotnom turné pod Tatrami aj revitalizovať verejné priestranstvá.

"Dobrovoľníci v Poprade budú navštevovať školy, pre ktoré je pripravený výchovný koncert, domovy dôchodcov a budú taktiež revitalizovať verejné priestranstvá. V priebehu dňa budú rozdelení do viacerých tímov, z čoho jedna skupina bude priamo na námestí. Pre Popradčanov tam bude prebiehať evanjelizácia, hudobné vystúpenia a svedectvá. Celý tento program bude pozvánkou na večernú Godzone tour v Aréne Poprad," povedal pre TASR Jaroslav Dodok z organizačného tímu.

Ako doplnil, dobrovoľníci, ktorí sa zúčastnia turné po celom Slovensku, boli vybraní organizačným tímom na základe skúseností a odporúčaní.

"Miestnych dobrovoľníkov v každom meste vyberali partnerské organizácie a spoločenstvá, s ktorými spolupracujeme. Prihlásiť sa však mohol každý. Naším zámerom bolo vybrať mladých ľudí, ktorí sú pripravení na túto službu, buď s nami v minulosti spolupracovali, sú aktívni vo farnostiach alebo spoločenstvách, prípadne absolvovali Godzone school," objasnil Dodok.

Dvojhodinový program podujatia prinesie pod Tatry spojenie hudobnej produkcie dopĺňanej tancom, divadlom a videoprojekciou s ohlasovaním evanjelia a spoločnou modlitbou chvál. Okrem evanjelizačného koncertu budú v Poprade počas celého dňa prebiehať aj dobročinné práce a aktivity.

V každom meste chceme zanechať stopu praktickej pomoci, či už pôjde o maľovanie plota alebo skrášľovanie parku," doplnila Nikola Matuszyková z organizačného tímu.

Vstup na Godzone tour je bezplatný. Minulý rok ho navštívilo 19 000 ľudí. Koncertné turné sa začne pod Tatrami, postupne sa predstaví v Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici, Bratislave a vyvrcholí v Prahe 19. novembra.
 

Inzercia

Odporúčame