Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. november 2016

V Košiciach sa dnes uskutoční sviečkový sprievod za nenarodené deti

Spoločenstvo Deti svätej Alžbety v Košiciach dnes organizuje viaceré modlitbové podujatia venované ochrane počatého života.

Večer sa v Košiciach uskutoční sviečkový sprievod, ktorého cieľom je podľa organizátorov poukázať na ochranu počatého života.

"V Košiciach sa bude konať siedma takáto modlitbová vigília, ktorá sa začne už dopoludnia a potrvá do 16.00 h. Bude prebiehať modlitbová reťaz pred takzvanou 'novou' nemocnicou v Košiciach, je to Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach na sídlisku Terasa. Takáto modlitbová reťaz pred rokom prebiehala pri Železničnej nemocnici. Sú to zároveň miesta, kde v Košiciach prebieha projekt Deväť mesiacov za život," uviedol koordinátor košickej arcidiecézy na podporu ochrany života Dušan Škurla.

Program bude večer pokračovať svätou omšou v kostole Kráľovnej pokoja v košickej farnosti Juh.

"Svätú omšu bude celebrovať otec arcibiskup Alojz Tkáč a po nej ako zvyčajne sa presunieme so sviečkami v rukách do areálu starej nemocnice na Rastislavovej ulici, kde sa pomodlíme krížovú cestu a zároveň tam zaznejú krátke svedectvá či posolstvá aktivistov, ktorí sa v tomto roku milosrdenstva zapájajú do projektu Deväť mesiacov za život," povedal Škurla.

Spoločenstvo Deti svätej Alžbety, ktoré organizuje dnešné podujatie, vznikalo podľa jeho slov spontánne, z túžby zastať sa a pomôcť najbezbrannejším členom našej spoločnosti, najmä počatým deťom.

"Samotnému vzniku spoločenstva predchádzali príležitostné mládežnícke podujatia Univerzitného pastoračného centra v Košiciach zamerané na záchranu počatého života. Vďaka týmto podujatiam sme spoznali, že nie sme to len my sami, kto vníma tichú genocídu potratov a všeobecnú ľahostajnosť voči problému. Uvedomili sme si, že sme mnohí, ktorých spája tá istá túžba, a to vykročiť z osobnej ľahostajnosti a robiť to, čo vo svedomí cítime ako morálnu povinnosť. Sme presvedčení, že obnova úcty k ľudskému životu za začína obnovenou úctou voči Darcovi života – Bohu," dodal Škurla.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.