Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. november 2016

Silné dotrasy poškodili ďalšie budovy v strednej časti Talianska

Silné dotrasy zasiahli dnes strednú časť Talianska, v ktorej len pred dvoma dňami došlo k zemetraseniu s magnitúdou 6,5.

Následné otrasy, z ktorých najsilnejší mal podľa talianskeho Národného inštitútu geofyziky a vulkanológie (INGV) magnitúdu 4,7, zapríčinili dnes v regióne pády ďalších budov. 

"Je to peklo, ktoré sa nikdy neskončí," povedal Marco Rinaldi, starosta obce Ussita, kde spôsobilo veľké materiálne škody už nedeľňajšie zemetrasenie. 

Značné škody na budovách dnes zaznamenali tiež v obci Castelsantangelo sul Nera a jej okolí. "Všetko sa tu rúca a to, čo sa doposiaľ nezrútilo, je nestabilné. Obec vyzerá ako zrovnaná so zemou," uviedol podľa agentúry DPA tamojší starosta Mauro Falcucci.

Nedeľňajšie zemetrasenie, ktoré zasiahlo regióny Marche a Umbria, si - rovnako ako dnešné dotrasy - nevyžiadalo nijaké obete na životoch. Najväčšie materiálne škody na historických pamiatkach zaznamenali v nedeľu v stredovekom meste Norcia v Umbrii, ktoré bolo k epicentru najbližšie.

K nedeľňajšiemu zemetraseniu, ktoré bolo najsilnejším v Taliansku od roku 1980, došlo približne 30 kilometrov od obce Amatrice, kde si ničivé zemetrasenie s magnitúdou 6,0, ktoré túto oblasť zasiahlo 24. augusta, vyžiadalo 236 obetí na životoch.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.