Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. november 2016

Obama zanechá aj kontá na Twitteri či Facebooku

Odchádzajúci americký prezident Barack Obama zanechá svojej nástupkyni alebo nástupcovi cenné "digitálne dedičstvo".

Je ním twitterový účet hlavy štátu, ktorý má medzičasom okolo 11 miliónov sledovateľov a nový prezident USA ho dostane do vienka pri preberaní funkcie 20. januára 2017, uviedla v pondelok televízia ABC News s odvolaním sa na Biely dom.

Obamov nástupca začne na konte @POTUS (President of the United States - prezident Spojených štátov amerických), založenom v máji 2015, s čistým kontom. Všetky Obamove tweety (je ich okolo 300) budú odstránené, zachovajú sa však v Národnom archíve pod menom @POTUS44.

Biely dom v pondelok prvýkrát predstavil plán "odovzdania moci v digitálnej ére". Obsahuje aj úvahy o ďalšom osude digitálnych komunikačných kanálov amerického prezidenta, ktoré začali fungovať až za Obamovej administratívy - vrátane účtov na Facebooku, Flickri, Vimeu, Instagrame, iTunes, MySpace a Snapchate. Aj tieto by mali prechádzať z prezidenta na prezidenta.

"Táto digitálna infraštruktúra je kapitálom, na ktorom bude môcť stavať budúci prezident a všetci jeho nástupcovia," povedala Obamova poradkyňa pre digitálnu stratégiu Kori Schulmanová.

Podobne ako s Obamovými kontami na Twitteri sa bude nakladať aj účtami prvej dámy (@FLOTUS) či viceprezidenta (@VP). 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.