Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. október 2016

Islanders sa snažia vymeniť Haláka do iného klubu

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák bude mať možno v zámorskej NHL nového zamestnávateľa.

Podľa portálu sportsnet.ca ho totiž generálny manažér New Yorku Islanders Garth Snow ponúkol na výmenu iným klubom. 

O brankárskej situácii v tíme "ostrovanov" sa diskutuje už dlhšie. O miesto súperia až traja kvalitní gólmani, Halákovými konkurentmi sú Thomas Greiss a Jean-Francois Berube. Vášne verejnými vyjadreniami rozvíril hráčsky agent Allan Walsh, ktorý zastupuje Haláka aj Berubeho.

Walsh na sociálnej sieti Twitter kritizoval systém s tromi brankármi a obul sa aj do tréningového procesu Islanders. "Štartujúci brankár Islanders v poslednom zápase mal len jeden kvalitný tréning počas piatich dní pred zápasom proti Penguins. Toto sa deje už dva roky," napísal Walsh. Na mysli mal práve Haláka, ktorý v zápase s Pittsburghom dostal štyri góly z 35 striel. 

Islanders sa oficiálne k situácii nevyjadrili, ale Elliotte Friedman zo sportsnet.ca v sobotu večer na Twitteri uviedol, že Snow sa snaží Haláka vymeniť. Zo spomínaného tria je Halák s ročným zárobkom 4,5 milióna dolárov najdrahší a ako jediný má kontrakt až do konca budúcej sezóny. Problémy s brankármi majú v Los Angeles i Dallase, ale nemajú veľa priestoru pod platovým stropom. Potencionálnymi kandidátmi na výmenu Haláka sú podľa sportsnet.ca aj San Jose, Ottawa, Carolina a Winnipeg. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.