Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. október 2016

Poslanci by mali budúci rok stráviť v pléne 84 dní

Celkovo 84 rokovacích dní by mali stráviť poslanci Národnej rady SR v pléne v roku 2017. Vyplýva to z harmonogramu schôdzí, ktorý bol schválený na poslaneckom grémiu.

Prvá klasická schôdza v novom roku sa začne 31. januára. Ďalšie štartujú 21. marca, 9. mája, 13. júna, 5. septembra, 10. októbra a 28. novembra. Najviac rokovacích dní, po 12, strávia poslanci v laviciach v máji, júni, septembri a októbri.

Jedenásť rokovacích dní ich čaká vo februári, deväť v decembri, osem v marci, štyri v apríli, tri v novembri a jeden v januári. V júli a v auguste by parlament nemal rokovať vôbec.

Parlamentné schôdze sa štandardne začínajú v utorok, bežný rokovací deň trvá od 09.00 do 19.00 h s dvojhodinovou obedňajšou prestávkou.

V piatok sa končí zasadnutie skôr, najčastejšie o 14.00 h, v pondelok plénum spravidla nezasadá.

Poslanci sa však schádzajú v pléne aj mimo harmonogramu. Napríklad, ak minimálne 30 z nich požiada predsedu parlamentu o zvolanie schôdze, snemovňa sa musí zísť do siedmich dní.

V roku 2016 je naplánovaná už len jedna schôdza. Začne sa 22. novembra a je naplánovaná na 15 rokovacích dní. Poslancov čaká schvaľovanie štátneho rozpočtu.

Inzercia

Odporúčame

Riaditeľ FBI ohlásil ďalšie preverovanie Clintonovej e-mailov

Riaditeľ FBI ohlásil ďalšie preverovanie Clintonovej e-mailov

Riaditeľ amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) James Comey oznámil v piatok členom Kongresu, že vyšetrovatelia sa budú znova zaoberať e-mailovou komunikáciou bývalej ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej po tom, ako sa dozvedeli o ďalších správach, ktoré mohli obsahovať informácie podliehajúce utajeniu.