29. október 2016

Slováci prispeli k výhre v New Jersey, Hossa gólom, Pánik asistenciou

Slovenskí hokejisti Marián Hossa a Richard Pánik bodovo prispeli k víťazstvu Chicaga v New Jersey 3:2 po predĺžení v zápase zámorskej NHL.

Hossa v 58. minúte v presilovke vyrovnal na 2:2 po asistencii krajana Pánika. V predĺžení potom o triumfe Blackhawks rozhodol Arťom Anisimov.

Darilo sa aj Edmontonu so slovenským obrancom Andrejom Sekerom. Oilers vyhrali na ľade Vancouveru 2:0, Sekera strávil na ľade takmer 22 minút.

Winnipeg zvíťazil v Colorade 1:0, šancu nastúpiť ešte nedostal slovenský útočník Marko Daňo, ktorého Jets len krátko predtým povolali z farmy.

výsledky:
      New Jersey - Chicago 2:3 pp (za hostí M. HOSSA 1+0, R. PÁNIK 0+1), Carolina - NY Rangers 3:2, Anaheim - Columbus 0:4, Calgary - Ottawa 5:2, Vancouver - Edmonton 0:2, Colorado - Winnipeg 0:1