Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. október 2016

Čaplovič Nebudem kandidovať na podpredsedu Smeru-SD

Podpredseda Smeru-SD Dušan Čaplovič sa na decembrovom sneme strany nebude opätovne uchádzať o podpredsednícky post.

Ako uviedol pre TASR, o tejto skutočnosti informoval približne pred tromi týždňami predsedu Smeru-SD Roberta Fica listom.

"Je to osobný list, ktorý som ako podpredseda Smeru-SD napísal predsedovi strany Robertovi Ficovi," konštatoval Čaplovič. "Napísal som, že na najbližšom sneme nebudem kandidovať na podpredsednícku funkciu a dávam ju k dispozícii mladšej generácii," dodal s tým, že dôvodom pre toto rozhodnutie bol vek, keďže nedávno oslávil sedemdesiate narodeniny.

"Budem naďalej podporovať politiku Smeru-SD v zmysle téz, ktoré strana prijala na medzinárodnej programovej konferencii a budem pokračovať vo svojej práci poslanca Národnej rady (NR) SR," zdôraznil Čaplovič.

Delegáti programovej konferencie Smeru-SD 22. októbra jednohlasne odobrili tézy, ktoré predstavil podpredseda strany Marek Madarič. Krajským a okresným radám Smeru-SD a poslaneckému klubu odporučili, aby sa programovými tézami zaoberali.

Predsedníctvu strany zase delegáti odporučili, aby na stranícky snem (10. 12.) v Prešove predložilo návrh postupu spracovania nového programu, s ktorým sa bude strana uchádzať o dôveru občanov v najbližších voľbách do NR SR.

"Platí, že témy a tézy sú otvorené. Dávajte nám návrhy, budeme ich tam dopĺňať a definitívne o tom budeme rozhodovať až na sneme v Prešove," informoval 22. októbra predseda strany a premiér Robert Fico.

Neskôr v Rádiu Expres doplnil, že na decembrovom sneme nastanú určité zmeny aj v predsedníctve strany a medzi podpredsedami, konkrétne ich však nešpecifikoval.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.