Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. október 2016

V septembri poberalo dávky v hmotnej núdzi 99 959 ľudí

Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava. Toto sú tri okresy, v ktorých v septembri tohto roka poberalo najviac ľudí dávky v hmotnej núdzi.

Celkovo dávky dostávalo 99.959 osôb. Medziročne sa počet poberateľov znížil o 19.775 ľudí a medzimesačne o 1207 osôb. Vyplýva to z aktuálnych štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Celkovo po zohľadnení ostatných členov rodiny bolo na dávky v deviatom mesiaci tohto roka odkázaných 215.911 ľudí, čo predstavuje 3,98 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Z hľadiska okresov už tradične najviac dávky dostávali ľudia žijúci v Rimavskej Sobote, kde ich poberalo 13.772 ľudí. Naopak, najmenej boli na dávky odkázaní občania žijúci v bratislavských okresoch, kde ich dostávalo od 0,22 % do 0,43 % obyvateľov. Zaradil sa medzi ne aj okres Senec, kde dávky poberalo 0,32 % obyvateľov.

Z hľadiska krajov boli najviac na pomoc v hmotnej núdzi odkázaní ľudia žijúci v Košickom, Prešovskom a Banskobystrickom kraji. Najmenej poberateľov bolo v Bratislavskom kraji.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.