28. október 2016

Budaj opäť prispel k triumfu Los Angeles

O štvrté víťazstvo Los Angeles Kings v rade sa postaral Jeff Carter.

Kings sa aj v noci na piatok veľmi nadreli na góly. Zaknihovali síce tri aj s víťaznou bodkou, no potrebovali na to až 45 striel. Peter Budaj na druhej strane inkasoval najskôr v polovici stretnutia po výbornom forčekingu a zakončení Craiga Smitha, následne na začiatku tretieho dejstva.

Viktor Arvidsson využil brejk v oslabení a trafil presne pomedzi betóny slovenského brankára. Budaj napokon zaznamenal 24 úspešných zásahov a patril ku kľúčovým postavám Kings pri predĺžení víťaznej série.

Hokejisti New York Islanders prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na piatok na ľade Pittsburghu Penguins 2:4. V bránke hostí stál slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý si proti obhajcovi trofeje pripísal 31 úspešných zákrokov.

Halák s Islanders neodštartovali duel v Pittsburghu ideálne. Už po 41 sekundách vyšachovalo v expresne rýchlej presilovke trio Kessel - Crosby - Hörnqvist hosťujúcu defenzívu a tretí menovaný pohodlne otvoril skóre do prázdnej bránky. Penguins sa do 56. minúty dvakrát dostali do tesného vedenia, no "ostrovania" zakaždým vyrovnali. Recept nenašli až na Crosbyho zásah z 58. minúty, ktorý sa napokon stal víťazným. O 32 sekúnd neskôr ešte v presilovke prikrášlil víťazstvo Kessel. "Ako sa duel vyvíjal, postupne sme sa v ňom slušne rozbiehali. Ak sme chceli vyhrať, museli sme byť lepší v predbránkovom priestore," zhodnotil stretnutie Crosby, ktorý strelil druhý gól od návratu po otrase mozgu. "Chceli sme chlapcov nabudiť k súťaživosti. V druhej tretine uplynulého zápasu sme jej nemali dostatok a zbytočne sme sa súperovi poddali. Dnes to už bolo o niečom inom," dodal kouč hostí Jack Capuano.

Na slušnej víťaznej vlne sa vezie Detroit, ktorý pokoril St. Louis 2:1 po nájazdoch a pripísal si šiesty triumf za sebou. Na predĺžení série sa výraznou mierou podieľali Petr Mrázek s 31 úspešnými zákrokmi a Hentrik Zetterberg s víťazným nájazdom z ôsmeho kola pokusov. "Červené krídla" naposledy vyhrali šesťkrát za sebou v rozpätí od 13. do 27. januára 2015. "Je to pre nás veľké víťazstvo na skvelej ceste. St. Louis má skutočne kvalitný tím. V prvej tretine sme nehrali náš hokej, od druhej polovice stretnutia sme sa ale potrebne zlepšili a opäť vyhrali," komentoval priebeh hry Mrázek.