Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. október 2016

Na ministerstve otvárali ponuky na centrálne nákupy CT prístrojov

Na Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR sa dnes predpoludním otvárali ponuky v rámci centrálneho obstarávania na CT prístroje pre nemocnice.

Koľko uchádzačov sa prihlásilo, známe nie je. Ministerstvo údaje z otvárania ponúk nezverejnilo. Pri elektronickej aukcii, ktorá bude nasledovať, sa tak podľa zákona nerobí.

Súťaž je rozdelená na časti, podľa výkonnosti a určenia CT prístroja. V každej budú dvaja víťazní uchádzači elektronickej aukcie, s ktorými sa uzavrie rámcová dohoda na obdobie troch rokov. Ešte pred dodávkou CT prístroja v konkrétnej špecifikácii pre danú nemocnicu bude opäť realizovaná elektronická aukcia medzi týmito uchádzačmi, z ktorej vyjde víťazný dodávateľ.

Predpokladaná hodnota rámcového kontraktu je do 40,6 milióna eur. Cez zmluvu budú môcť nakupovať nielen štátne nemocnice, ale aj neziskové organizácie či regionálne nemocnice pod vyššími územnými celkami. Šéf rezortu zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) minulý týždeň deklaroval, že ministerstvo má "úprimný" záujem o čo najlepšiu súťaž s maximálnym dôrazom na transparentnosť. Poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý (nezaradený) predtým vyhlásil, že súťaž je potrebné zrušiť a urobiť znova.

Inzercia

Odporúčame

 Cibulková zdolala Halepovú 2:0 a udržala si šance na semifinále

Cibulková zdolala Halepovú 2:0 a udržala si šance na semifinále

Slovenská tenistka Dominika Cibulková si na MS WTA Tour v Singapure pripísala na konto prvé víťazstvo. Nasadená sedmička v záverečnom vystúpení v červenej skupine po výbornom výkone zdolala turnajovú trojku Rumunku Simonu Halepovú 6:3, 7:6 (5) a udržala si šancu na postup do semifinále. Na účasť medzi elitným kvartetom však potrebuje, aby už istá semifinalistka Nemka Angelique Kerberová zdolala Američanku Madison Keysovú 2:0 na sety.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.