Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. október 2016

Cibulková zdolala Halepovú 2:0 a udržala si šance na semifinále

Slovenská tenistka Dominika Cibulková si na MS WTA Tour v Singapure pripísala na konto prvé víťazstvo. Nasadená sedmička v záverečnom vystúpení v červenej skupine po výbornom výkone zdolala turnajovú trojku Rumunku Simonu Halepovú 6:3, 7:6 (5) a udržala si šancu na postup do semifinále. Na účasť medzi elitným kvartetom však potrebuje, aby už istá semifinalistka Nemka Angelique Kerberová zdolala Američanku Madison Keysovú 2:0 na sety.

Cibulková mala proti Halepovej raketový nástup a v úvodných troch gemoch dovolila uhrať súperke iba jediný fiftín. Slovenka hrala rýchlo a agresívne, nerobila žiadne chyby. Vďaka nátlakovému celodvorcovému tenisu si dokázala vypracovať dobré pozície na zakončenie výmeny a na jej konto pribúdal jeden víťazný forhend za druhým. Halepová sa v prvom sete nevedela chytiť na returne a nedostala sa ani k jedinému brejkbalu.
      

Hneď na začiatku druhého dejstva Cibulková prelomila Halepovej podanie. Rumunka, ktorá nastúpila so zatejpovaným ľavým kolenom, však bleskovo kontrovala rebrejkom. Finalistka šampionátu WTA z roku 2014 na rozdiel od začiatku zápasu držala so Slovenkou krok v zazantných dlhých výmenách od základnej čiary a diváci sledovali skvelé predstavenie. Cibulková bola naďalej aktívnejšou hráčkou a v piatom i siedmom geme Halepovú opäť brejkla. Rumunka však vždy oplatila rovnakou mincou a tak na rad prišiel tajbrejk, v ktorom mala navrch Cibulková. Za stavu 6:5 premenila hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Halepovou na 4:2. Na harde vyhrala všetky tri zápasy.
      

Cibulková mala z premiérového víťazstva na prestížnom turnaji veľkú radosť. "Veľmi som chcela pri mojom debute na MS WTA Tour vyhrať aspoň jeden zápas. Hovorí sa o mne, že som bojovníčka a dnes som to na kurte potvrdila. Bojovala som o každý fiftín. Aj keď mi niečo nevyšlo, rýchlo som to hodila za hlavu a sústredila sa na ďalšiu výmenu. Vedela som, že Simona bude klásť veľmi tuhý odpor, veď musela získať aspoň set, aby si udržala šancu na semifinále. Na harde sa mi hrá proti nej naozaj dobre. Vyhovuje mi, že loptičky majú na singapurskom povrchu nižší odskok," povedala slovenská jednotka v prvom interview priamo na kurte.      
      

Inzercia

Odporúčame

Jahier: EÚ je dnes na 66 % závislá od mimoeurópskych energetických zdrojov

Jahier: EÚ je dnes na 66 % závislá od mimoeurópskych energetických zdrojov

Európska únia (EÚ) je v súčasnosti na 66 % závislá od mimoeurópskych energetických zdrojov, vynakladá na energie približne 1 miliardu eur denne. Uviedol to dnes v Bratislave v úvodnom príhovore predseda skupiny "Iné záujmy" Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru (EHSV) Luca Jahier za účasti podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroša Šefčoviča na konferencii Úloha občianskej spoločnosti v Energetickej únii.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.