Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. október 2016

Turecko zatklo desiatky vojenských pilotov zapletených údajne do prevratu

Turecká prokuratúra vydala príkaz na vzatie do väzby 73 vojenských pilotov podozrievaných z účasti na neúspešnom vojenskom prevrate, ku ktorému v krajine došlo v noci na 15. júla. V skupine sú dvaja plukovníci a 71 poručíkov.

Prokuratúra mesta Konya, ležiaceho v stredotureckej nížine, spresnila, že 45 pilotov bolo zatknutých dnes a zvyšných 29 už predtým. Dnes bol na nich oficiálne vydaný príkaz na vzatie do väzby. 
      

Zadržaní sú obvinení z udržiavania kontaktov s kazateľom Fethullahom Gülenom žijúcim v USA, ktorého Ankara obviňuje z organizácie júlového prevratu.
      

Po neúspešnom pokuse o vojenský prevrat bolo v Turecku oficiálne zadržaných viac ako 30.000 ľudí. Zo štátnej služby - vrátane armády, polície, justície a školstva - bolo prepustených viac než 50.000 ľudí podozrievaných z napojenia na tzv. Fethullahovu teroristickú organizáciu (FETÖ).
      

Ankara o Gülenovi tvrdí, že dával inštrukcie strojcom pokusu o vojenský prevrat, ktorý sa odohral v noci z 15. na 16. júla. Kvôli tomu na neho turecké úrady vydali aj zatykač. On sám sa však od pučistov dištancoval a ostro ich odsúdil.

Inzercia

Odporúčame

SMS komunikáciu medzi Dikom a Grendelom bude riešiť mediálny výbor

SMS komunikáciu medzi Dikom a Grendelom bude riešiť mediálny výbor

SMS komunikácia medzi šéfom spravodajstva RTVS Lukášom Dikom a bývalým hovorcom ministra vnútra a súčasným poslancom Gáborom Grendelom zamestná parlamentný mediálny výbor. Jeho mimoriadne rokovanie iniciuje SNS, ktorá v komunikácii vidí možné ovplyvňovanie spravodajstva. Oznámil to na dnešnej tlačovej konferencii poslanec Karol Farkašovský.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.