Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. október 2016

SMS komunikáciu medzi Dikom a Grendelom bude riešiť mediálny výbor

SMS komunikácia medzi šéfom spravodajstva RTVS Lukášom Dikom a bývalým hovorcom ministra vnútra a súčasným poslancom Gáborom Grendelom zamestná parlamentný mediálny výbor. Jeho mimoriadne rokovanie iniciuje SNS, ktorá v komunikácii vidí možné ovplyvňovanie spravodajstva. Oznámil to na dnešnej tlačovej konferencii poslanec Karol Farkašovský.

 "Posledné udalosti okolo možného ovplyvňovania verejnoprávneho spravodajstva vzájomnou komunikáciou politika a šéfredaktora viedli, aby iniciovala mimoriadne zasadnutie výboru pre kultúru a médiá," uviedol Farkašovský.
      

SNS chce od vedenia RTVS počuť, aké konkrétne kroky podnikne, aby sa takáto situácia neopakovala. "Napríklad, či bude školiť redaktorov, ako si vytvárať vzťah s politikmi, čo si dovoliť a čo nie," poznamenal.
      

Farkašovský odmietol špekulácie o snahe SNS ovládnuť verejnoprávnu RTVS. "Jednoznačne to odmietame. Pokiaľ ide o existenciu médií verejnej služby, sú potrebné, mimoriadne dôležité a veľmi užitočné. Tvoria totiž protipól komercii," povedal.
      

Pripomenul, že na budúci rok končí mandát súčasnému generálnemu riaditeľovi RTVS Václavovi Mikovi. Farkašovský by chcel, aby budúci úspešný kandidát na šéfa RTVS predložil "komplexnú manažérsku koncepciu rozvoja tejto inštitúcie".
      

Nepriamo vylúčil, že sa bude uchádzať o post generálneho riaditeľa RTVS. "Pokiaľ ide o profesionálne skúsenosti, myslím si, že ich mám. Ale mám aj dôveru, ktorú mi dali občania v parlamentných voľbách. Tá je pre mňa vzácna, drahá a vzácnejšia ako kreslo riaditeľa RTVS," uzavrel.
 

Inzercia

Odporúčame

Nové pravidlá pre obce na boj s hazardom neprešli

Nové pravidlá pre obce na boj s hazardom neprešli

Obce nové pravidlá na boj s hazardom neodstanú. Poslanci Národnej rady SR dnes nepodporili návrh novely zákona o hazardných hrách od OĽaNO-NOVA, podľa ktorého mohli obce napr. zakázať iba niektoré hazardné hry. V súčasnosti môžu zakázať buď všetky, alebo žiadnu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.