Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. október 2016

Colin Powell podporí vo voľbách Clintonovú

Podľa bývalého ministra zahraničných vecí USA Colina Powela Donald Trump nie je spôsobilý zastávať úrad prezidenta USA. 

Americký generál Colin Powell, ktorý bol ministrom zahraničných vecí v republikánskej administratíve prezidenta Georgea W. Busha, podporí v nadchádzajúcich prezidentských voľbách kandidátku Demokratickej strany Hillary Clintonovú. Informovala o tom v agentúra DPA.

Powell na utorňajšom stretnutí s poprednými predstaviteľmi podnikateľských kruhov v New Yorku povedal, že Clintonovej republikánsky protikandidát Donald Trump nie je spôsobilý zastávať úrad prezidenta USA. 

"Uráža Hispáncov. Uráža Afroameričanov. Uráža ženy. Uráža svoju stranu. A jedného po druhom uráža našich spojencov na celom svete. Uráža veteránov," povedal Powell o Trumpovi, ktorý si podľa neho každý deň nájde spôsob, ako uraziť Ameriku. 

Napriek tomu, že Powell zastával post šéfa americkej diplomacie v republikánskej administratíve, v ostatných rokoch inklinuje skôr k demokratom, o čom podľa DPA svedčí aj skutočnosť, že dvakrát podporil kandidatúru súčasného prezidenta Baracka Obamu.

Dvaja bývalí republikánski ministri zahraničných vecí Henry Kissinger a George Schultz nedávno vyhlásili, že nepodporia ani jedného zo súčasných prezidentských kandidátov a budú sa naplno venovať úsiliu o dosiahnutie zahraničnopolitického konsenzu medzi republikánmi a demokratmi, ktorý je podľa nich nevyhnutný.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.