Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. október 2016

Západ postupuje v Mósule podľa Lavrova podobne ako Rusko v Aleppe

"Koalícia Spojených štátov v Mósule vyzývala obyvateľov k odchodu presne tak isto, ako sme to my spravili v Aleppe," povedal Lavrov.

Pobúrenie, ktoré prejavujú západné vlády v súvislosti s vojenskou kampaňou Ruska v obliehanom sýrskom meste Aleppo, je pokrytecké. Povedal to včera podľa agentúry AP ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Ťaženie Moskvy v Aleppe je totiž podľa jeho slov veľmi podobné vojenskej operácii, ktorú tieto vlády vykonávajú v irackom Mósule.

"Koalícia Spojených štátov v Mósule vyzývala obyvateľov k odchodu presne tak isto, ako sme to my spravili v Aleppe," povedal Lavrov.

Rusko vyhlásilo minulý týždeň trojdňovú humanitárnu prestávku v bojoch o sýrske mesto Aleppo a vytvorilo humanitárne koridory, ktorými povstalci a civilisti mohli mesto opustiť.

Povstalci však humanitárnu pauzu a ponuku Ruska na opustenie mesta koridormi odmietli a podľa Moskvy v tom údajne bránili aj civilistom. Mesto prostredníctvom koridorov opustila len hŕstka z nich, uvádza ďalej AP. 

Povstalci trvali na tom, že mesto opustia len vtedy, ak bude evakuačné koridory zaisťovať OSN.

Námestník ruského rezortu diplomacie Sergej Riabkov včera zároveň Organizáciu Spojených národov a ďalšie humanitárne združenia obvinil z nezvládnutia systematickej prípravy na evakuáciu chorých a dopravy humanitárnej pomoci.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.