Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. október 2016

Tusk a Trudeau: Summit EÚ-Kanada je stále možný, treba nájsť riešenie

Obchodnú dohodu s Kanadou podporujú všetky členské štáty Únie okrem valónskeho regionálneho parlamentu, ktoré ju zablokovalo.

Štvrtkový (27. 10.) summit EÚ-Kanada je stále možný a všetkých zainteresovaných vyzývame, aby sa pokúsili nájsť riešenie, ešte je naň čas. Tento názor na sociálnej sieti zverejnil predseda Európskej rady Donald Tusk v súvislosti s obchodnou dohodou s Kanadou (CETA). Dodal, že rovnako aktuálnu situáciu vníma aj kanadský premiér Justin Trudeau.

Plánovaný summit sa mal uskutočniť za predpokladu, že sa do včera podarí presvedčiť Valónsko, aby zmenilo odmietavý postoj k CETA a umožnilo jej podpis. Valónska regionálna vláda aj vláda zastupujúca frankofónnych občanov ale včera zopakovali svoje odmietavé stanovisko. 

Belgický premiér menej ako hodinovom rokovaní s regionálnymi predstaviteľmi skonštatoval, že Belgicko nie je v takej situácii, aby bolo schopné podpísať dohodu CETA.

Aktuálny optimizmus Donalda Tuska kontrastuje s vyjadrením, ktoré sa včera dopoludnia objavilo v belgickej tlači. Belgický denník La Derniere Heure s odkazom na diplomatické zdroje avizoval, že v prípade, ak včera Belgicko nepodporí dohodu CETA, Tusk zruší summit EÚ-Kanada naplánovaný na štvrtok a nestanoví ani prípadný nový dátum schôdzky.

Obchodnú dohodu s Kanadou podporujú všetky členské štáty Únie, ale pred dvoma týždňami ju zablokovalo rozhodnutie valónskeho regionálneho parlamentu. Belgicko potrebuje na podpis dohody súhlas regionálnych parlamentov.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.