Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. október 2016

Pri útoku teroristov na výcvikové centrum v Kvéte v Pakistane je najmenej 59 mŕtvych

K zodpovednosti za útok sa zatiaľ nikto neprihlásil. Špeciálne polovojenské pohraničné jednotky Frontier Corps ho pripísali teroristickej skupine Laškare Džhangví (Džhangvího armáda).

Najmenej 59 ľudí zahynulo a vyše 110 utrpelo zranenia v pondelok večer miestneho času v meste Kvéta ležiacom na juhozápade Pakistanu v provincii Balúčistán, kde skupina najmenej troch ozbrojencov zaútočila na policajné výcvikové stredisko. Informovala o tom televízia Geo s odvolaním sa na nemocničné zdroje.

Jeden zo svedkov udalostí pre Geo TV povedal, že útok sa začal okolo 21.30 h miestneho času (18.30 h SELČ), keď niekoľkí ozbrojenci vtrhli do areálu výcvikového strediska a začali bezhlavo strieľať okolo seba. Následne sa dostali do kasární, kde sa v tom čase podľa ministerstva vnútra provincie Balúčistán nachádzalo asi 700 kadetov.

Útočníci zajali neznámy počet kadetov. Počas niekoľkohodinovej operácie bezpečnostných zložiek bolo počuť z priestorov školiaceho centra, vzdialeného približne 13 kilometrov od centra Kvéty, streľbu a hlasné rany, spôsobené zrejme výbuchmi.

GEO TV s odvolaním sa na bližšie nešpecifikované zdroje uviedla, že pri vyčisťovacej operácii boli zabití traja teroristi a oslobodených 250 policajných kadetov.

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne nikto neprihlásil, aj keď špeciálne polovojenské pohraničné jednotky, nazývané Frontier Corps (FC), ho pripísali teroristickej skupine Laškare Džhangví (Džhangvího armáda).

K pondelňajšiemu útoku došlo viac ako dva mesiace po tom, čo sa samovražedný atentátnik vyhodil do vzduchu v nemocnici v Kvéte, kde sa zhromaždilo asi 200 ľudí, prevažne právnikov a novinárov, ktorí si prišli uctiť zavraždeného predsedu miestnej advokátskej komory. K útoku sa prihlásili odštiepená frakcia pakistanského militantného hnutia Taliban Džamáatul Ahrár i extrémistická organizácia Islamský štát (IS).

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.