Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. október 2016

Čínska skupina HNA Group kúpi štvrtinu podielu v prevádzkovateľovi hotelov Hilton

Čínska skupina HNA Group vo veľkom štýle vstupuje do amerického prevádzkovateľa hotelov Hilton.

Informovala o tom agentúra DPA.

Číňania prevezmú od investičnej firmy Blackstone 25-% podiel v spoločnosti Hilton Worldwide Holdings. Hodnota podielu predstavuje približne 6,5 miliardy USD (5,96 miliardy eur). HNA zaplatí za akciu Hiltonu 26,25 USD, čo je približne o 15 % viac v porovnaní s jej piatkovou (21. 10.) zatváracou cenou.

Transakcia, ktorá sa má uzatvoriť v 1. kvartáli 2017, celkovo hodnotí Hilton na asi 26 miliárd USD. Po jej dokončení klesne podiel investičnej firmy Blackstone, ktorá je aktuálne najväčším akcionárom Hiltonu, na 21 %. Investori reagovali na správu pozitívne a akcia Hiltonu v predburzovom obchodovaní krátkodobo posilnila o vyše 6 %.

HNA Group prevádzkuje hotely, aerolínie, letiská, poskytuje finančné služby a podniká aj v realitnom biznise. Jedna z jej divízií sa tento rok už dohodla na kúpa Carlson Hotels. Čínske firmy sa snažia o diverzifikáciu investícií v zahraničí, aby čelili spomaľovaniu rastu domácej ekonomiky a aby v zahraničí získali odborné skúsenosti a technológie.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.