Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. október 2016

Podľa Kaliňáka sa Gajdoš ocitol v slepej uličke, preto zvolil odchod

Veronika Remišová (OĽaNO-NOVA) neverí, že kauzu Gorila vyšetria pod Kaliňákovým vedením a nestane sa tak ani v iných veľkých kauzách.

Šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš sa ocitol v slepej uličke, nevedel, čo ďalej, a tak sa rozhodol, že odíde preč. Takto okomentoval avizovaný odchod Gajdoša do civilu minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) v diskusnej relácii O 5 minút 12. Gajdoš kritizoval podmienky, za akých pracoval a označil ich za netolerovateľné.

Vyšetrovaciemu tímu sa podľa Kaliňáka vo všetkom snažili vyhovieť. "Napríklad čo sa týkalo technického vybavenia. Spočiatku nemali nič, telefóny a ani autá," vysvetlil minister s tým, že tím bol vytvorený bývalým ministrom vnútra Danielom Lipšicom tesne po vyslovení nedôvery vláde Ivety Radičovej. Za Lipšicovho pôsobenia vo funkcii sa podľa neho v tejto veci neudialo nič. Tím Gorily zozbieral podľa Kaliňáka za posledné roky desiatky tisíc strán materiálov, z jeho pohľadu odviedol "veľké množstvo práce".

Veronika Remišová (OĽaNO-NOVA) neverí, že kauzu Gorila vyšetria pod Kaliňákovým vedením. "Nestane sa tak ani v iných veľkých kauzách," uviedla. Smeru-SD podľa nej takýto stav vyhovuje.

"Môžeme sa tváriť, že je na Slovensku všetko v poriadku a čo nie je, sa zlepšuje, tak ako to prezentuje pán Kaliňák," povedal nezaradený poslanec Miroslav Beblavý. Riešenie vidí v legislatívnych či politických zmenách.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.