Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. október 2016

Verejnosť má právo na výsledky vyšetrovania Gorily, tvrdí Žitňanská

Odchod šéfa tímu vyšetrovateľov kauzy Gorila Mareka Gajdoša do civilu podľa jej slov dôveryhodnosti procesu nepridáva.

Verejnosť má podľa ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) právo poznať výsledky vyšetrovania kauzy Gorila, nech sú akékoľvek. "Ak si inštitúcie, ktoré tento prípad vyšetrujú, chcú uchovať dôveryhodnosť a pokiaľ verejnosť má mať dôveru v tento štát ako právny, tak potom je svätou povinnosťou výsledky vyšetrovania zverejniť," uviedla v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

Kauza Gorila podľa jej slov traumatizuje celú spoločnosť. "Spôsobila pád možno jednej celej politickej generácie a doteraz nemáme výsledky. Ja neviem povedať, že či kauza Gorila dokáže s takým odstupom času mať trestnoprávnu dohru, ale som presvedčená, že verejnosť má právo poznať výsledky," skonštatovala Žitňanská. Poukázala na to, že pre pocit spravodlivosti treba odkryť karty bez ohľadu na to, aké sú.

Odchod šéfa tímu vyšetrovateľov kauzy Gorila Mareka Gajdoša do civilu podľa jej slov dôveryhodnosti procesu nepridáva. Na margo pôsobenia špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika poznamenala, že musí byť v prvom rade v jeho záujme, aby mal dôveru verejnosti. "Je kľúčové, aby sme dospeli k času, kedy môžeme ukázať verejnosti, k čomu sa vyšetrovatelia dopracovali, bez ohľadu na to, či to bude mať, alebo nebude trestnoprávnu dohru," poznamenala. Myslí si, že je povinnosťou urobiť všetko pre to, aby sa výsledky zverejnili.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.