Kiska sa vo švajčiarskom Berne stretol s arcibiskupom Bezákom

Prezident SR Andrej Kiska sa v rámci svojej oficiálnej návštevy Švajčiarska v piatok (21.10.) stretol s arcibiskupom Róbertom Bezákom. Stalo sa tak počas jeho stretnutia s komunitou Slovákov žijúcich v tejto krajine.

"V Berne som náhodou stretol vzácneho človeka – arcibiskupa Bezáka. Bolo príjemné ho po čase znovu vidieť a mať možnosť sa s ním na chvíľu porozprávať,“ napísal Kiska na sociálnej sieti.

Prezident sa krajanom poďakoval. „Robíte nám tu obrovskú česť. Reklama, ktorú tu Slovensku robíte, je neskutočná. Chcem sa vám poďakovať za to, že šírite dobré meno a vytvárate most medzi Slovenskom a Švajčiarskom. Chcem vám zapriať, aby sa vám túžby a predsavzatia, s ktorými ste sem prišli, podarilo napĺňať,“ prihovoril sa im.

Hlavnou náplňou Kiskovej dvojdňovej návštevy Švajčiarska bolo posilnenie bilaterálnej spolupráce, a to predovšetkým v ekonomickej, inovačnej a vedecko-výskumnej oblasti. Na ceste ho sprevádzal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, štátny tajomník ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec aj zástupcovia startupovej a vedecko-akademickej komunity.

Prezident navštívil Švajčiarsky federálny technologický inštitút (ETH) v Zürichu patriaci do desiatky najlepších technologických univerzít sveta, kde v súčasnosti pôsobí asi 50 slovenských študentov a profesorov. V Berne sa stretol so švajčiarskym spolkovým prezidentom Johannom N. Schneiderom-Ammannom aj s krajanskou komunitou.

Foto - facebook.com/AndrejKiska/

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo