Delegáti Smeru-SD odobrili programové tézy, rozhodne o nich snem v Prešove

Nový stranícky program by sa podľa premiéra mohol s odkazom na Alexandra Dubčeka volať Politika s ľudskou tvárou.

Delegáti programovej konferencie Smeru-SD dnes jednohlasne odobrili tézy, ktoré predstavil podpredseda strany Marek Maďarič. Krajským a okresným radám Smeru-SD a poslaneckému klubu odporučili, aby sa programovými tézami zaoberali.

Predsedníctvu strany zase delegáti odporučili, aby na stranícky snem (10.12.) v Prešove predložilo návrh postupu spracovania nového programu, s ktorým sa bude strana uchádzať o dôveru občanov v najbližších voľbách do NR SR.

"Platí, že témy a tézy sú otvorené. Dávajte nám návrhy, budeme ich tam dopĺňať a definitívne o tom budeme rozhodovať až na sneme v Prešove," informoval predseda strany a premiér Robert Fico.

Maďarič dnes v prejave vyhlásil, že strana Smer-SD je súčasťou koalície zloženej zo strán, ktoré dosiahli vo vládnom programe dobrý kompromis, čo však znamená, že niektoré sociálno-demokratické zámery nebude môcť v tomto volebnom období realizovať.

"To ale neznamená rezignáciu. Naopak, tento čas by sme mali využiť aj na vypracovanie nového programu, s ktorým sa budeme uchádzať o podporu voličov v najbližších voľbách," povedal. Maďarič vyhlásil, že Smer-SD prispieva viac ako desaťročie k stabilite Slovenska. "Aj my sa dopúšťame chýb a mnohí nám veštia koniec. Ale nevidia, že náš príbeh je iný ako príbeh SOP, ANO, HZDS, SDKÚ, SMK či KDH. My sme vždy dokázali udržať jednotu a prijať personálne rozhodnutia, ktoré nám pomohli," povedal.

Maďarič pomenoval viacero tém, ktorým by sa strana Roberta Fica mala venovať, majú prehĺbiť sociálno-demokratickú politiku strany a slúžiť ako podklad pre nový stranícky program. Ten by sa podľa premiéra mohol s odkazom na Alexandra Dubčeka volať Politika s ľudskou tvárou. Kľúčovou agendou majú byť podľa Maďariča sociálno-ekonomické témy.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo