Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. október 2016

Voľby by vyhral Smer, Sme rodina a Sieť mimo parlamentu

Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome augusta a septembra tohto roka, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 30,5 percenta hlasov voličov.

Druhá by skončila SaS s 15,0 percenta hlasov. Treťou najsilnejšou stranou by bola SNS so ziskom 12,5 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK.

Prieskum sa uskutočnil formou osobných rozhovorov a samostatným vyplnením webdotazníkov respondentom v období od 22. augusta do 22. septembra tohto roka na reprezentatívnej vzorke 984 respondentov.

Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostali aj predstavitelia ďalších štyroch politických strán. OĽaNO-NOVA by volilo 10,5 percenta opýtaných respondentov, stranu Kotleba-ĽSNS 8,0 percenta, Most-Híd 7,5 percenta a KDH 6,0 percenta respondentov.

Pod hranicou zvoliteľnosti by ostali strany Sme rodina - Boris Kollár (3,5 percenta), SMK-MKP (3,5 percenta), #Sieť (2,0 percenta). Iné strany by volilo spolu jedno percento respondentov.

Podľa prieskumu účasť na hypotetických voľbách do Národnej rady SR v súčasnosti avizuje 54 percent respondentov. Počet voličov, ktorí by išli voliť, rastie s vekom (nad 45 rokov avizuje účasť 60 percent). Naopak, znížená ochota k účasti je u mladších vekových skupín (u respondentov vo veku 18-24 rokov predstavuje 38 percent).

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva