Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. október 2016

Lavrov tvrdí, že militanti sabotujú dodávky humanitárnej pomoci do Aleppa

Militanti z Frontu an-Nusra (teraz Džabhat Fath aš-Šám) odmietajú opustiť obliehané sýrske mesto Aleppo.

Na tlačovej konferencii v Moskve to dnes podľa agentúry AP uviedol ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Podľa Lavrova militanti zo skupín Front an-Nusra a Ahrár aš-Šám úsilie OSN o dodanie humanitárnej pomoci do východnej časti Aleppa sabotujú.

"An-Nusra a Ahrár aš-Šám spolu s ďalšími organizáciami, ktoré s nimi spolupracujú, v konečnom dôsledku sabotujú úsilie OSN o obnovenie dodávok humanitárnej pomoci do východnej časti Aleppa uskutočňované s podporou Ruska a sýrskej vlády," povedal Lavrov.

Dodal, že militanti zámerne ostreľujú trasy, po ktorých by humanitárna pomoc mohla do Aleppa prúdiť, a bránia v odchode civilistom a bojovníkom, ktorí vyjadrili pripravenosť reagovať na výzvu OSN na opustenie mesta.

Lavrov tiež konštatoval, že Moskva je pripravená pokračovať v prestávke v bombardovaní Aleppa, ak povstalci nebudú podnikať útoky.

Ruské a sýrske vzdušné sily už od utorka nepodnikajú nálety na povstalcami ovládané štvrte Aleppa. Sýrska vláda zároveň požaduje odsun zostávajúcich obyvateľov a protivládnych bojovníkov. Cieľom humanitárnej prestávky je poskytnúť OSN a Červenému polmesiacu možnosť evakuovať chorých a zranených civilistov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.