Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. október 2016

Výbor žiada NAKA o informácie o majetkovom vzťahu Kaliňáka a B. A. Haus

Výbor Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií žiada Národnú kriminálnu agentúru o informácie ohľadom majetkového vzťahu ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) so spoločnosťou B. A. Haus. Dosiaľ ich nedostal.

"Najskôr sme komunikovali s pánom Turčanom z B. A. Haus, ten nám povedal, že všetky doklady, ktoré žiadame, poslali NAKA, my sme si ich od nej vyžiadali a telefonicky nám bolo prisľúbené, že nám prídu dodnes a neprišli," opísal situáciu predseda výboru Martin Poliačik (SaS).

Ak NAKA dokumenty nevydá, jej šéf Peter Hraško môže byť výborom teoreticky potrestaný. "Pretože všetky relevantné inštitúcie majú povinnosť spolupracovať s výborom a v prípade, že tak nekonajú, tak je možné udeliť im pokutu," vysvetlil Poliačik. 

Výbor si na minulom rokovaní žiadal od B. A. Haus dokumenty, na základe ktorých by vedel posúdiť, aký bol vzťah týkajúci sa majetku medzi firmou a Kaliňákom.

Podanie voči Kaliňákovi dali poslanci Veronika Remišová (OĽaNO-NOVA) a Ľubomír Galko (SaS). Cieľom je prešetriť podozrenie, že Kaliňák za roky 2013, 2014 a 2015 nepodal kompletné majetkové priznania tak, ako si to vyžaduje zákon.

Inzercia

Odporúčame

Lídrom rebríčka FIFA aj naďalej Argentína, Slováci na 26. mieste

Lídrom rebríčka FIFA aj naďalej Argentína, Slováci na 26. mieste

Slovenská reprezentácia si v októbrovom vydaní rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) polepšila o dve miesta, po prehre so Slovinskom (0:1) a výhre nad Škótskom (3:0) v kvalifikácii MS 2018 jej patrí aktuálne 26. priečka. Na čele zostáva aj naďalej Argentína, na druhú pozíciu sa posunuli majstri sveta z roku 2014 Nemci.

Slovensko bojuje o významnú investíciu firmy Schaeffler

Slovensko bojuje o významnú investíciu firmy Schaeffler

Nemecký výrobca ložísk Schaeffler hľadá miesto pre svoj nový výrobný závod vo východnej Európe. Medzi poslednými piatimi krajinami, ktoré firma zvažuje ako finálnu destináciu, je aj Slovensko. K ďalším kandidátom patrí Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Srbsko. Vyplýva to z informácií zverejnených na portáli etrend.sk.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.