Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. október 2016

Osuský: Sprejerstvo by malo byť trestané bez ohľadu na výšku škody

Sprejerstvo by malo byť potrestané bez ohľadu na to, aká vysoká škoda ním vznikla. Myslí si to opozičný poslanec Národnej rady SR Peter Osuský (SaS).

Osuský to chce dosiahnuť cez pozmeňujúci návrh k zákonu o uznávaní a výkone majetkového rozhodnutia vydaného v trestnom konaní v EÚ.

"Devastácia prostredia, v ktorom žijeme, vedie k tomu, že sa hľadí na veci do istej výšky ako na drobnosť. A myslím si, že tak ako pri trestných činoch extrémizmu je aj tolerancia takýchto zdanlivo drobností nie tou správnou cestou," poznamenal Osuský v pléne s tým, že pri sprejerstve by sa mali prestať merať centimetre štvorcové.

Právna norma z dielne ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) rieši aj otázku hliadok vo vlakoch. Dohľad nad verejným poriadkom vo vlakoch a na železničných staniciach bude môcť v budúcnosti mať iba polícia alebo osoba určená prevádzkovateľom dráhy či prepravcom.

Žitňanská potvrdila, že ide o reakciu na aktivity parlamentnej ĽSNS a jej hliadky v niektorých osobných vlakoch s problémovou bezpečnosťou.

"Nikto nemôže nahrádzať v tomto štáte políciu ani sa tak tváriť. Akúkoľvek aktivitu, ktorá má chrániť občanov, pokiaľ ide o ich majetok, život a zdravie, bude môcť vykonávať len polícia alebo subjekt, ktorý má príslušné poverenie od železníc," uviedla ministerka.

Nedodržanie zákona podľa nej bude sankcionovateľné.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.