Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. október 2016

Slovensko bojuje o významnú investíciu firmy Schaeffler

Nemecký výrobca ložísk Schaeffler hľadá miesto pre svoj nový výrobný závod vo východnej Európe.

 Medzi poslednými piatimi krajinami, ktoré firma zvažuje ako finálnu destináciu, je aj Slovensko. K ďalším kandidátom patrí Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Srbsko. Vyplýva to z informácií zverejnených na portáli etrend.sk.

Ako v rozhovore pre týždenník Trend uviedol konateľ a riaditeľ Schaeffler Slovensko Jaroslav Patka, Slovensko má veľkú šancu túto investíciu získať.

"Rozhodnutie má padnúť do konca tohto alebo začiatkom budúceho roka," priblížil Patka. Nemecký koncern podľa jeho slov v súčasnosti rokuje s vládami jednotlivých štátov a aktuálne pripravuje stretnutie aj v rámci Slovenska.

Schaeffler už má na Slovensku dva výrobné závody v Skalici a Kysuckom Novom Meste, kde spolu pracuje takmer 10.000 ľudí. Po automobilke Volkswagen a oceliarni U.S. Steel v Košiciach je tak tretím najväčším súkromným zamestnávateľom.

Okrem toho má firma v Žiline aj finančné servisné centrum, ktorého vznik podporil pred dvoma rokmi investičným stimulom aj štát.

Plánovaný závod má podľa Patku veľkosťou zodpovedať závodu Schaeffler v Skalici. Ten zamestnáva 4700 ľudí a rozkladá sa na ploche 83.000 štvorcových metrov.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.