Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. október 2016

Lídri štyroch krajín sa dohodli na rámcovom mierovom pláne pre Ukrajinu

Súčasťou dohodnutého plánu má byť nasadenie misie pozostávajúcej z príslušníkov ozbrojenej polície do konfliktných zón na Ukrajine.

Na krízovom summite o Ukrajine sa v stredu všetky zúčastnené strany dohodli na rámcovom pláne s cieľom mierového riešenia tohto konfliktu. Ukrajinský prezident Petro Porošenko to oznámil v noci nadnes po skončení štvorstranného rokovania o Ukrajine v tzv. normandskom formáte v Berlíne.

Súčasťou dohodnutého plánu má byť nasadenie misie pozostávajúcej z príslušníkov ozbrojenej polície do konfliktných zón na Ukrajine. Porošenkove slová zverejnila po skončení približne päťhodinového rokovania tlačová agentúra TASS. 

Rámcový plán, ktorý povedie k mieru, bude v súlade s dohodami z Minska a vypracovaný v spolupráci s Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Ministri zahraničných vecí štvorice krajín - Francúzska, Nemecka, Ruska a Ukrajiny - by tento plán mali dokončiť do konca novembra, dodal ukrajinský prezident.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová privítala v stredu v Berlíne prezidentov Ukrajiny, Francúzska a Ruska, s ktorými rokovala o situácii vo východoukrajinských oblastiach zasiahnutých separatistickým konfliktom, dodala agentúra DPA.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.