Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. október 2016

Po požiari v súkromnej nemocnici v Indii zadržali už najmenej štyri osoby

Najmenej štyri osoby zadržali v Indii v súvislosti s rozsiahlym pondelkovým požiarom v súkromnej nemocnici v meste Bhubanéšvar, metropole štátu Urísá na východe krajiny.

Pri požiari prišlo o život podľa aktualizovaných informácií 20 ľudí a ďalších viac ako 100 utrpelo zranenia.

Medzi zadržanými, ktorí čelia okrem iného podozreniu z trestného činu zabitia z nedbanlivosti, sú zodpovední za ochranu pred požiarmi a za lekársku starostlivosť, ako aj dvaja elektrikári nemocničného zariadenia, informovali dnes tamojšie policajné zdroje.

Podľa nich je však pravdepodobné, že dôjde aj k zadržaniu ďalších osôb. Pravdepodobnou príčinou požiaru bola technická porucha na elektrickom vedení.

Požiar vypukol v pondelok večer miestneho času na prvom poschodí nemocnice v priestoroch jednotky intenzívnej starostlivosti pravdepodobne v dôsledku elektrického skratu a rozšíril sa na oddelenie dialýzy.

V tom čase bolo v nemocnici vyše 500 ľudí. Niektorí z nich rozbili okná na prvom poschodí budovy a vyskočili von v snahe dostať sa do bezpečia. Väčšinu obetí tvoria pacienti. Plamene sa podarilo dostať pod kontrolu až po niekoľkých hodinách.

Miestne médiá priniesli medzičasom informácie, podľa ktorých sa pri inšpekcii v nemocnici v roku 2013 našlo desať nedostatkov v oblasti protipožiarnej ochrany. Vyšetrovanie po terajšej tragédii údajne odhalilo, že väčšinu týchto nedostatkov nemocnica neodstránila.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.