Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. október 2016

Pri železničnom nešťastí v Rakúsku sa zranilo 12 ľudí, z toho štyria vážne

Štyria ľudia utrpeli dnes ťažké a ďalších osem ľahké zranenia pri železničnom nešťastí blízko železničnej stanice v dolnorakúskom Wieselburgu.

Zrazili sa tu uvoľnené nákladné vagóny bez nákladu so súpravou regionálneho vlaku.

Informovali o tom tlačová agentúra APA i rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF s odvolaním sa na rakúske spolkové železnice ÖBB a záchranárov z Červeného kríža.

Na mieste zasahovali posádky viacerých vozidiel záchrannej služby, sanitiek i vrtuľníka záchrannej služby, nechýbali tam ani hasiči a desiatky zdravotníkov.

Podľa hovorcu ÖBB Christophera Seifa zatiaľ nie je jasné, prečo došlo k uvoľneniu piatich nákladných vagónov, ktoré potom rolovali 10-12 kilometrov až do kolízie.

Jednu zo zranených osôb, ktorú museli oživovať, previezli letecky do nemocnice v Linzi, ostatných do krajinských nemocníc v Scheibbse, Amstettene a St. Pöltene.

Trať v inkriminovanom úseku Pöchlarn-Scheibbs zostáva uzavretá najmenej do konca dnešnej prevádzky, spoločnosť ÖBB sa už postarala o náhradnú prepravu pasažierov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.