Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. október 2016

Rusko obvinilo Belgicko zo smrti šiestich sýrskych civilistov, Brusel to odmieta

Ruské vojenské velenie tvrdí, že pri utorkovom nálete lietadiel koalície vedenej Spojenými štátmi na dedinu Hasadžik v sýrskej provincii Aleppo zahynulo šesť civilistov. Ruské Centrum na zmierenie v Sýrii dodalo, že pri nálete na dedinu boli zranení štyria ľudia a zničené boli aj dva domy.

Centrum spresnilo, že ruské hliadkovacie lietadlá v danom čase a nad danou lokalitou zaznamenali dve belgické stíhačky F-16. Ruské a sýrske lietadlá v tom čase neuskutočňovali lety nad týmto regiónom.
      

Ruské ministerstvo zahraničných vecí požiadalo o vysvetlenie incidentu Spojené štáty ako veliacu silu koalície.
      

Obvinenia Ruska na adresu Bruselu dnes rozhodne odmietol belgický minister obrany Steven Vandeput. Vo vysielaní rozhlasovej stanice Radio 1 uviedol, že "za normálnych okolností nezverejňujeme, kde sme aktívni, ale v týchto dňoch sme nelietali v danom regióne (Aleppo).
      

Vandeput vyhlásil, že "kolaterálnym stratám" treba vždy predísť. O cieli útoku nesmú byť žiadne pochybnosti, "musí byť stopercentne spojený s Islamským štátom," dodal. Belgický minister vyslovil predpoklad, že obviňovanie zo strany Ruska má za cieľ "zasiať nesúlad" do koalície. Súčasne vyslovil presvedčenie, že incident nebude mať diplomatickú dohru.
      

Moskva a Damask v utorok oznámili pozastavenie náletov na severosýrske Aleppo, aby dali civilistom a militantom šancu opustiť mesto, ktoré vládne sily obliehajú od júla. Rusko súčasne avizovalo, že vo štvrtok zintenzívni svoj vojenský tlak v Aleppe.
 

Inzercia

Odporúčame

Lipšica obvinili aj na základe trestného oznámenia Kočnera

Lipšica obvinili aj na základe trestného oznámenia Kočnera

Obvinenie exministra vnútra a bývalého poslanca Národnej rady Daniela Lipšica a poslanca Gábora Grendela nie je podľa podnikateľa Mariána Kočnera politickou objednávkou. Celý prípad totiž podľa neho vznikol ešte v roku 2012. Uviedol to na dnešnom brífingu.

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.