Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. október 2016

Extrémista zranil štyroch policajtov počas prestrelky v Bavorsku

Štyria policajti utrpeli zranenia počas prestrelky s protivládnym extrémistom v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko. Oznámilo to dnes krajinské ministerstvo vnútra, ktorého vyjadrenie citovala agentúra DPA.

K prestrelke došlo počas zásahu voči príslušníkovi hnutia Ríšski občania (Reichsbürger), ktoré neuznáva existenciu súčasného nemeckého štátu. 
      

Razia bola zameraná na konfiškáciu zbraní, ktoré 49-ročný muž legálne vlastnil, avšak polícia sa obávala, že by ich mohol zneužiť. 
      

Strieľať začal okamžite, ako do jeho bytu v mestečku Georgensgmünd vnikli policajti a členovia špeciálnej jednotky. Niektorí zranení policajti sú vo vážnom stave. V priebehu prestrelky utrpel zranenia aj samotný páchateľ, ktorý skončil vo väzbe. 
      

Hnutie takzvaných Ríšskych občanov zastrešuje rôzne skupiny a jednotlivcov, ktorí neuznávajú existenciu súčasného Nemecka a jeho vlády. Tvrdia, že po právnej stránke stále existuje nemecká Tretia ríša v hraniciach z roku 1937, teda spred druhej svetovej vojny. Hnutie je pod dlhodobým dohľadom nemeckej tajnej služby. 

Inzercia

Odporúčame

Lipšica obvinili aj na základe trestného oznámenia Kočnera

Lipšica obvinili aj na základe trestného oznámenia Kočnera

Obvinenie exministra vnútra a bývalého poslanca Národnej rady Daniela Lipšica a poslanca Gábora Grendela nie je podľa podnikateľa Mariána Kočnera politickou objednávkou. Celý prípad totiž podľa neho vznikol ešte v roku 2012. Uviedol to na dnešnom brífingu.

Rodičia si budú môcť vybrať z niekoľkých služieb starostlivosti o deti

Rodičia si budú môcť vybrať z niekoľkých služieb starostlivosti o deti

Rodičia si budú môcť vybrať z niekoľkých služieb starostlivosti o svoje deti. Vyplýva to z novely zákona o sociálnych službách, ktorú dnes parlament posunul do druhého čítania. Ako uviedol rezort práce, hlavným cieľom právnej normy je podpora zosúlaďovania rodinného a pracovného života. Po novom by tak mali byť "detské jasle" zadefinované ako sociálna služba.

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.