Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. október 2016

Maďarský minister: Cieľom vlády je, aby Brusel zrušil prisťahovalecké kvóty

Cieľom maďarskej vlády je, aby Brusel zrušil povinné prisťahovalecké kvóty, povedal dnes pred novinármi v Budapešti minister riadiaci úrad vlády János Lázár.

Podľa agentúry MTI Lázár zdôraznil, že kabinet na to potrebuje podporu všetkých maďarských politikov. Pripomenul, že premiér Viktor Orbán pozval na dvojstranné rokovania všetkých lídrov opozičných strán.

"S predsedom Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Gyulom Molnárom sa už uskutočnilo stretnutie, dnes ešte nasleduje schôdzka s predsedom Jobbiku Gáborom Vonom," povedal minister, podľa ktorého Orbán požiadal socialistov o podporu pri európskych politických diskusiách aj napriek tomu, že v otázke novelizovania maďarskej ústavy sa vláde s MSZP nepodarilo dosiahnuť dohodu.

O schôdzke s Orbánom vydala MSZP vyhlásenie, v ktorom uviedla, že Molnár deklaroval, že jeho strana nie je ochotná rokovať o novele ústavy, na ktorú vláda vzhľadom na neúspešné referendum o prisťahovaleckých kvótach nemá mandát.

MSZP je ale podľa neho ochotná rokovať o záležitostiach týkajúcich sa bezpečnostnej politiky Maďarska.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.