Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. október 2016

V Bratislave sa zídu európski odborníci na vodný manažment

V Bratislave sa zídu európski odborníci na vodný manažment na medzinárodnej konferencii Mestá a voda.

Konferencia sa bude konať v utorok 25. októbra v bratislavskom Primaciálnom paláci, v rámci predsedníctva Slovenska v Rade EÚ. Zúčastnia sa na ňom odborníci zo Slovenska, Nemecka, Rakúska, Česka, Španielska či Holandska.

Konferencia je rozdelená do troch tematických blokov, v ktorých sa venuje udržateľnému vodnému manažmentu v mestách, urbanistickým vzťahom miest k vodným tokom a výzvam, ktoré čelia mestá v spojitosti s vodou.

"Voda je popri problematike adaptácie mesta na zmenu klímy a dôslednej energetickej politike neoddeliteľnou súčasťou kvalitného a zdravého života. Príležitosti a riziká spojené s vodou majú vplyv na hospodársky rozvoj a prosperitu európskych miest v budúcnosti," priblížila hlavná architekta Bratislavy a odborný garant konferencie Ingrid Konrad.

Podujatie sa zameria najmä na uplatňovanie najlepších možných riešení miestnych politík v oblasti manažmentu vody. Práve starostovia a primátori európskych miest, zástupcovia vodárenských organizácií a výskumných inštitúcií spolupracujú pri formulácii základov novej politickej agendy Urban Water Agenda 2030, ktorá podporuje udržateľný manažment vody v mestách. Európska komisia ju predstaví v jednom z úvodných vystúpení konferencie.

Medzinárodnému podujatiu bude predchádzať vedecká konferencia slovenských odborníkov z oblasti vodného hospodárstva a manažmentu, ktorá sa bude konať v pondelok 24. októbra.

Konferencia Mestá a voda sa realizuje s podporou Európskej komisie a pod záštitou UNESCO a Ministerstva životného prostredia SR. Manažment vody patrí medzi hlavné priority slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Budúcotýždňové podujatie v Bratislave je pokračovaním konferencie v holandskom meste Leeuwarden, ktorá sa konala vo februári v čase holandského predsedníctva v Rade EÚ.
 

Inzercia

Odporúčame

O víťazovi budúcoročnej Tour sa zrejme rozhodne v Marseille

O víťazovi budúcoročnej Tour sa zrejme rozhodne v Marseille

Trasa cyklistických pretekov Tour de France 2017 povedie cez všetkých päť horských pásiem v krajine. Mala by vyhovovať vrchárom - tohtoročnému víťazovi Britovi Chrisovi Froomeovi či Kolumbijčanovi Nairovi Quintanovi. Ako informovala agentúra AP, pretekári celkovo absolvujú 3516 km. Prestížne podujatie odštartuje 1. júla časovkou jednotlivcov v nemeckom Düsseldorfe dlhou 13 km a vyvrcholí 23. júla na Elizejských poliach v Paríži.

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.