Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. október 2016

Lipšic vidí za obvinením snahu kriminalizovať opozíciu

Daniel Lipšic tvrdí, že za medializovanými informáciami o vznesení obvinenia voči jeho osobe a voči poslancovi NR SR Gáborovi Grendelovi je snaha kriminalizovať opozíciu.

Samotné uznesenie im však doručené nebolo a tak vychádzajú len z informácií z médií. Na dnešnom brífingu to uviedli Daniel Lipšic a Gábor Grendel.

"Pred štyrmi rokmi boli podané dve trestné oznámenia, ktoré sa týkali môjho pôsobenia na ministerstve vnútra a vyšetrovania kauzy Gorila, jedno podala Penta a druhé Kočner," povedal Lipšic.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) podľa neho začala trestné konanie pod dvoma spisovými značkami.

"Vzniesli nám obvinenia, týkajúce sa pravdepodobne trestného oznámenia Kočnera. Týka sa to Privatbanky, že nenahlasovala neobvyklé finančné operácie," doplnil Lipšic.

Lipšic aj Grendel však viackrát zdôraznili, že uznesenie o vznesení obvinenia im ešte doručené nebolo a vychádzajú z medializovaných informácií.

Exminister vnútra v tejto veci poskytol TASR k nahliadnutiu aj rozsudok Okresného súdu Bratislava I. Súd v prvostupňovom konaní zamietol civilnú žalobu Privatbanky, a. s., na Ministerstvo vnútra SR a Daniela Lipšica. Privatbanka sa v žalobe domáhala ochrany dobrej povesti.

"Nič nezačína, ani nič nekončí, myslím si, že sa ešte, žiaľ, máme na čo tešiť. Predstavitelia vládnej koalície sa chcú vyhnúť zodpovednosti za činy, ktoré v posledných rokoch napáchali a stále páchajú," doplnil Lipšic.

Informáciu o vznesení obvinenia priniesol portál aktuality.sk. Má sa týkať roku 2012, obdobia, kedy Lipšic ešte tesne po parlamentných voľbách zastával post ministra vnútra. Spolu s Grendelom mali novinárov informovať o neobvyklých bankových operáciách podnikateľa Mariána Kočnera a Privatbanky.

Inzercia

Odporúčame

O víťazovi budúcoročnej Tour sa zrejme rozhodne v Marseille

O víťazovi budúcoročnej Tour sa zrejme rozhodne v Marseille

Trasa cyklistických pretekov Tour de France 2017 povedie cez všetkých päť horských pásiem v krajine. Mala by vyhovovať vrchárom - tohtoročnému víťazovi Britovi Chrisovi Froomeovi či Kolumbijčanovi Nairovi Quintanovi. Ako informovala agentúra AP, pretekári celkovo absolvujú 3516 km. Prestížne podujatie odštartuje 1. júla časovkou jednotlivcov v nemeckom Düsseldorfe dlhou 13 km a vyvrcholí 23. júla na Elizejských poliach v Paríži.

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.