Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. október 2016

Lipšica a Grendela údajne obvinila NAKA

Exminister vnútra a donedávna poslanec Národnej rady za OĽaNO-NOVA Daniel Lipšic a poslanec parlamentu a niekdajší šéf tlačového odboru na Lipšicovom ministerstve Gábor Grendel (OĽaNO-NOVA) údajne čelia obvineniu. Ako prvý o tom dnes informoval portál Aktuality.sk, ktorému to potvrdil zdroj z rezortu vnútra.

Lipšicovo obvinenie sa má týkať skutkov z minulosti, trestné stíhanie v tomto prípade mala začať Národná kriminálna agentúra (NAKA). Exminister vnútra má podľa portálu čeliť obvineniam z ohovárania a zneužívania právomocí verejného činiteľa.
      

"Okresná prokuratúra Bratislava III doposiaľ nedisponuje informáciou, že by Danielovi L. bolo v inkriminovanej veci vznesené obvinenie," uviedol pre Aktuality.sk hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Michal Šúrek. Lipšic mal informáciu o tom, že obvinenie im malo byť vznesené, v piatok (14. 10.), zatiaľ ho však nemá doručené.
      

Obvinenie zo zneužívania právomocí verejného činiteľa má podľa portálu siahať do roku 2012 do obdobia, kedy Lipšic ešte tesne po parlamentných voľbách zastával post ministra vnútra. Finančná polícia vtedy druhý raz kontrolovala banku Penty – Privat banku. Tá podala na generálnu prokuratúru trestné oznámenie pre podozrenie zo zneužívania právomocí verejného činiteľa.
      

"Lipšic krátko na to na tlačovej besede naznačil, že banke môže hroziť strata licencie. Aj druhá kontrola finančnej polície podľa jeho vtedajších vyjadrení mala zistiť porušenia zákona o boji proti praniu špinavých peňazí. Porušenie sa malo týkať pohybov na dvoch účtoch. Médiá vtedy informovali, že transakcie sa mali týkať účtu, ktorý mal v Privatbanke kontroverzný podnikateľ Marián Kočner. Vratka dane v druhom prípade sa zasa mala týkať jeho firmy," informujú Aktuality.sk.

 

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.