Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. október 2016

Švédskej akadémii sa zatiaľ nepodarilo skontaktovať s Bobom Dylanom

Švédska akadémia po viacerých márnych pokusoch predbežne rezignovala na snahy nadviazať kontakt s čerstvým laureátom Nobelovej ceny za literatúru, americkým skladateľom, textárom, hudobníkom a spevákom Bobom Dylanom.

Ako pre švédsky verejnoprávny rozhlas SR uviedla tajomníčka akadémie Sara Daniusová, momentálne v tejto veci nič nerobia. Osobne sa jej opakovane podarilo skontaktovať sa telefonicky i elektronickou poštou s najbližším Dylanovým spolupracovníkom, od ktorého dostala veľmi milé odpovede. To v súčasnosti úplne stačí, poznamenala.

Umelec prijal udelenie prestížneho ocenenia bez akejkoľvek reakcie. Ani na koncerte v Las Vegas iba niekoľko hodín po oznámení udelenia ceny sa o tom vôbec nezmienil.

Sara Daniusová vyjadrila v tejto súvislosti osobný názor, v zmysle ktorého ju to neznepokojuje, pretože sa domnieva, že skôr či neskôr sa Bob Dylan k oceneniu vyjadrí.

Slávnostné udeľovanie Nobelových cien sa už tradične koná 10. decembra v Štokholme s výnimkou ocenenia za mier, ktoré v rovnaký deň udeľujú v Oslo. Švédska akadémia zatiaľ nevie, či sa na ceremoniál dostaví aj ocenený americký pesničkár a poet. Bez ohľadu na to, či príde alebo nie, cena mu patrí, zdôraznila Sara Daniusová, ktorá verí v Dylanovu osobnú prítomnosť a podľa ktorej bude udeľovanie nobeloviek aj tentoraz veľkým sviatkom.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.