Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. október 2016

Bombardovanie Aleppa neprežilo 14 členov jednej rodiny

Štrnásť členov jednej rodiny zahynulo dnes pri leteckom útoku na povstalcami obsadenú východnú časť sýrskeho mesta Aleppa.

Podľa stanice BBC o tom informovali pracovníci humanitárnej organizácie Sýrska civilná ochrana, známej tiež ako Biele prilby.

Uviedli, že medzi mŕtvymi bolo osem detí a dve ženy. Členovia rodiny podľa Bielych prílb zomreli po útoku ruskej stíhačky v mestskej časti Mardža.

Jeden z obyvateľov Aleppa povedal pre BBC, že mesto bolo za posledných 24 hodín terčom intenzívneho bombardovania, pričom boli použité bomby prenikajúce pred výbuchom hlboko do zeme.

Ďalších 25 ľudí bolo podľa Bielych prílb zabitých v nedeľu večer pri útoku na obytnú budovu v mestskej časti Kátardží. Záchranári museli použiť žeriav, aby vyslobodili z budovy 12-ročného chlapca, ktorému sa časť horného podlažia zrútila na nohy, dodala BBC. V troskách neskôr objavili mŕtve bábätko - dievčatko.

Učiteľ v Aleppe povedal, že pri najnovšej vlne leteckých útokov používajú útočníci nový druh zbraní. Ide o silnejšie špeciálne bomby, po ktorých sa zem dlhšie otriasa. "V noci sme sa zobudili asi päť či šesťkrát. Zažili sme niečo takéto po prvý raz," povedal.

Organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) informovala dnes o najmenej 23 obetiach leteckých útokov vo vidieckej oblasti západne od Aleppa. "Útoky spôsobili masakru v dedine Awídžil," citoval SOHR tlačová agentúra AP. Podľa miestnych aktivistov údajne útočili v tejto oblasti ruské lietadlá.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.