Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. október 2016

Trump zopakoval tvrdenia o zmanipulovanom volebnom systéme

Jeho kandidát na viceprezidenta Mike Pence však zdôraznil, že Trump bude akceptovať výsledky blížiacich sa volieb.

Americký republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump v nedeľu zopakoval svoje tvrdenie, že volebný systém v USA je zmanipulovaný v jeho neprospech. Jeho kandidát na viceprezidenta Mike Pence však zdôraznil, že Trump bude akceptovať výsledky blížiacich sa volieb.

"Voľby sú rozhodne manipulované nečestnými a prekrútenými médiami pretláčajúcimi krivú Hillary, no aj na mnohých volebných miestach - smutné," uviedol Trump v odkaze na Twitteri o svojej súperke za Demokratickú stranu Hillary Clintonovej.

Pence i republikánsky predseda Snemovne reprezentantov Paul Ryan sa medzitým snažili voličov ubezpečiť, že voľby budú "čisté", píše v správe agentúra DPA.

Trump prijme výsledky prezidentských volieb, ktoré sa budú konať 8. novembra, uviedol Pence. V televízii NBC dodal, že Spojené štáty majú tradíciu pokojného odovzdávania moci.

Pence však tiež vyhlásil, že Američania majú dosť podľa jeho slov "očividnej zaujatosti" proti Trumpovi v celonárodných médiách, a sťažoval sa na "lavínu" obvinení voči nominantovi republikánov v tlači.

Ryan uviedol, že má "úplnú dôveru" vo volebný systém v krajine.

Podobné vyjadrenie prišlo od Clintonovej volebného tímu. "V kampaniach sa má tvrdo bojovať a voľby majú byť ťažko vyhraté, no v americkom volebnom systéme je zásadné, že je slobodný, čestný a otvorený ľuďom," uviedol manažér jej kampane Robby Mook.

Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani, ktorý radí v kampani Trumpovi, v nedeľu pre televíziu CNN vyhlásil, že demokrati sa častejšie dopúšťajú volebných podvodov než republikáni. Giuliani obvinil demokratov, že odmietajú aktualizovať svoje registračné zoznamy voličov, čo môže niekomu umožňovať hlasovať za zosnulých.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.