Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. október 2016

Iracká armáda zhadzuje na Mósul letáky o blížiacom sa útoku

Lietadlá irackej armády začali dnes nad mestom Mósul zhadzovať letáky, v ktorých civilné obyvateľstvo upozorňujú na blížiacu sa ofenzívu vládnych síl.

Informovala o tom americká spravodajská televízia CNN.

Cieľom mohutného útoku pripravovaného spolu so spojencami je znovu dobyť Mósul, ktorý je od roku 2014 v rukách džihádistickej organizácie Islamský štát (IS).

Vo svojich letákoch velenie armády informuje o príprave operácie, ktorej cieľom je "oslobodiť Mósul a prinavrátiť do regiónu bezpečie a stabilitu". 

Obyvateľov mesta velenie armády žiada nevychádzať zo svojich domovov a zavrieť dvere i okná. V prípade, že opustia svoje domovy, armáda ich žiada vyhýbať sa niektorým častiam mesta a nepribližovať sa k pozíciám islamistov. Na letákoch je aj kontaktné telefónne číslo, na ktoré treba prípadne hlásiť presuny islamistov.

Turecká spravodajská televízia NTV dnes informovala, že lietadlá medzinárodnej koalície i irackej vládnej armády začali podnikať nálety na pozície IS v Mósule. NTV, odvolávajúc sa na svoje zdroje, pritom zdôraznila, že nejde o začiatok hlavnej fázy operácie na dobytie Mósulu.

Mósul, kde žije vyše pol milióna ľudí, považuje IS za svoju baštu v Iraku. Iracké vládne jednotky ho vydali prakticky bez boja pri útoku islamistov z 10. júna 2014.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.